Strefa Studencka

2017-08-23 23:55:00

Z przyjemnością informujemy o powstaniu Strefy Studenckiej UJ, która znajduje się w budynku Collegium Kołłątaja, przy ulicy św. Anny 6!

Strefa Studencka UJ jest przestrzenią spotkań, kooperacji i wymiany myśli młodych ludzi, kreatywnej pracy i nauki poprzez działanie. Jest miejscem sprzyjającym miłemu spędzaniu czasu między zajęciami i odpoczynku. W Strefie znajdziecie salę relaksu i kafeterię, przeznaczoną do spędzania czasu pomiędzy zajęciami, spotkań towarzyskich, spożywania posiłków i napojów własnych oraz dostępnych na miejscu. Przestrzeń otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 20:00. Strefa Studencka to również pomieszczenia przeznaczone do kreatywnej i otwartej pracy oraz małych spotkań roboczych, w których działać mogą organizacje studenckie oraz stowarzyszenia zarejestrowane na UJ, a także wszyscy chętni studenci. W strefie znajduje się również sala konferencyjna.

Pomysł stworzenia Strefy Studenckiej powstał w Samorządzie Studentów UJ pod koniec 2014 roku. W okresie tym również został zaakceptowany przez Władze Uczelni do realizacji. Na pomieszczenia Strefy przeznaczono piwnice budynku Collegium Kołłątaja. Najstarsze mury pamiętają XIV i XV wiek oraz piwnice kamienic, z których od 1749 roku wznoszono Collegium Nobilium. Na nich to w latach 1787-1826 z inicjatywy Hugona Kołłątaja powstało pierwsze Collegium Physicum. Mury te w latach ‘80 XX wieku gościły klub studencki, a w latach ‘90 restauracje. Obecnie znów zostały przeznaczone studentom!

Załączamy Zarządzenie nr 90 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 4 sierpnia 2017 roku w sprawie: Strefy Studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Regulamin Strefy Studenckiej UJ.