SłownikNa pierwszy rzut oka problemy związane z aspektami prawnymi studiowania mogą wydawać się bardzo skomplikowane, a przepisy Regulaminu studiów niejasne. Dlatego zamiast czytać Regulamin, poszukujemy wiedzy na temat naszych praw w innych źródłach – na forach internetowych lub u starszych kolegów. Często zapominamy, jak szybko może zmieniać się prawo. To wszystko działa na naszą niekorzyść, ponieważ informacje uzyskane w ten sposób mogą okazać się niekompletne lub nieaktualne. W wielu przypadkach bardzo ważne są terminy – dlatego im szybsza reakcja na problem, tym większe są szanse na sukces. W związku z tym, przygotowaliśmy ułatwienie, które pozwoli swobodnie poruszać się w sferze praw i obowiązków studenta, wynikających z Regulaminu Studiów.

„Słownik terminów regulaminowych” to propozycja szybkiej, podręcznej pomocy przy korzystaniu z Regulaminu studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich obowiązującego od dnia 1 października 2015 r. Hasła są także dostosowane do obowiązującej Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

Założeniem „Słownika” było przygotowanie haseł w sposób kompletny i konkretny. Zawiera on podstawowe informacje, które mogą przydać się w codziennej regulaminowej rzeczywistości oraz został rozbudowany o część zawierająca wzory obowiązujących studentów pism, wnoszonych do organów Uczelni w sprawach studenckich.

Autorzy mają jednak świadomość tego, że nawet bardzo dokładna lektura „Słownika” może nie wystarczyć do rozwiązania każdego problemu. Dlatego zapraszamy na dyżury Zespołu Praw Studenta, które odbywają się w biurze Zarządu Samorządu Studentów oraz do kontaktu mailowego (prawa.studenta@uj.edu.pl).

Mamy nadzieję, że „Słownik terminów regulaminowych” okaże się pomocną lekturą w codziennym zmaganiu się ze studenckimi problemami.

Prześlij nam swoją opinię!