Treno della memoria

dodał Adam Piekarczyk, 16.01.2017

Projekt Treno della memoria (Pociąg Pamięci) już od 13 lat kreuje społeczeństwo obywatelskie i szerzy postawy antydyskryminacyjne wśród młodych Włochów, przybliżając im historię II wojny światowej, a szczególnie tragedię Holocaustu. Odbywa się to poprzez wizyty w Krakowie włoskiej młodzieży, która staje się uczestnikiem bogatego programu (zwiedzanie miejsc pamięci w Krakowie, Auschwitz-Birkenau, Bełżcu oraz wspólną pracę warsztatową).

Grupy mają włoskich opiekunów, ale niezbędni są również polscy animatori – osoby w wieku 20 – 30 lat, znające język włoski na poziomie co najmniej komunikatywnym.

Stowarzyszenie Treno della memoria, we współpracy z Instytutem Filologii Romańskiej UJ serdecznie zaprasza do udziału (płatnego) w projekcie - jest to świetna okazja, aby potrenować umiejętności językowe (język włoski), otrzymać certyfikat udziału, wzbogacić własne CV, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie oraz opowiedzieć Włochom o życiu w Krakowie i w Polsce.

Istnieje również możliwość zrealizowania praktyk studenckich w ramach projektu (pod warunkiem zgody Uniwersytetu).

Proponowane terminy:

• 22-26 stycznia (7 grup)
  • 26-30 stycznia (7 grup)
  • 30 stycznia - 3 lutego (7 grup)

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie lub chcący dopytać o szczegóły proszeni są o kontakt wyłącznie na adres: anna.m.pieczka@gmail.com.

Ostatnio zmodyfikowane przez: Adam Piekarczyk, 01.01.1970