II Konferencja - opieka paliatywna i hospicyjna

dodał Adam Piekarczyk, 11.04.2016

21 kwietnia 2016r. o godzinie 9:00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie odbędzie się II edycja konferencji naukowej Opieka Paliatywna i Hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat - „Współczesność wobec śmierci i umierania”.

Konferencja ma charakter otwarty i jest skierowana do naukowców, ekspertów, praktyków, lekarzy, doktorantów, studentów, wolontariuszy, organizacji społecznych i pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych opieką paliatywną i hospicyjną.

Zgłoszenie do udziału w Konferencji wymaga dokonania bezpłatnej rejestracji przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.paliatywna.uj.edu.pl/

Uczestnicy Konferencji otrzymają dyplomy uczestnictwa, a dla lekarzy zostanie przyznanych 6 punktów edukacyjnych. Dyplom uczestnictwa w konferencji może stanowić podstawę do usprawiedliwiania nieobecności w tym dniu.

Konferencja będzie symultanicznie tłumaczona na język angielski.

Celem II edycji Konferencji jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat medycznych, filozoficznych, psychologicznych i humanistycznych aspektów śmierci i umierania oraz czym jest medycyna paliatywna, opieka hospicyjna i wolontariat, jak ważną rolę odgrywają w codziennej opiece nad terminalnie chorymi. Tematyka ma także pobudzić do refleksji, dyskusji i zwiększyć świadomość dotyczącą godnego kresu życia.

Ostatnio zmodyfikowane przez: Adam Piekarczyk, 11.04.2016