Wolontariat ŚDM

dodał Adam Piekarczyk, 24.01.2016

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to jedno z największych wydarzeń w historii Polski. Do jego organizacji potrzeba ok. 25 tysięcy Wolontariuszy. Wolontariuszem może zostać każdy, kto najpóźniej do 30 czerwca 2016 ukończy 18 rok życia.

Rejestracja na Wolontariat jest możliwa tylko poprzez formularz rejestracyjny dostępny na oficjalnej stronie ŚDM (www.krakow2016.com) do końca marca 2016 roku. Do formularza rejestracyjnego należy dołączyć skan dowodu osobistego (strona z numerem dokumentu), zdjęcie oraz podpisany list polecający (wzór jest dostępny w formularzu rejestracyjnym). List może być podpisany przez biskupa, księdza proboszcza, duszpasterza akademickiego, przewodniczącego organizacji, przełożonego z pracy itp.

Wolontariusz ŚDM powinien zarezerwować sobie czas od 18 lipca do 1 sierpnia 2016 roku. W pierwszym tygodniu odbywają się szkolenia, a od 25 lipca zaczyna się faktyczna służba na rzecz ŚDM. Wolontariusze będą obecni wszędzie tam, gdzie pielgrzymi -zaczynając od lotniska, dworców, wielkich parkingów na obrzeżach Krakowa, poprzez punkty informacyjne, pomoc przy wydawaniu pakietów, zakwaterowaniu pielgrzymów, Wydarzeniach Centralnych, Festiwalu Młodych, komunikacji, tłumaczeniach czy służbie porządkowej i medycznej. Każdy Wolontariusz uiszcza składkę partycypacyjną, wpłacając odpowiednią kwotę za wybrany przez siebie pakiet Wolontariusza.

Wolontariat to szansa na poznanie ludzi z całego świata, do wymiany doświadczenia. Chcemy poprzez to wydarzenie pobudzić Młodych do działania - do angażowania się w sprawy publiczne, troski o dobro wspólne, do bycia czynnym uczestnikiem życia społecznego, a także do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Zrób coś dla siebie! Zostań Wolontariuszem ŚDM Kraków 2016.

Kontakt:
www.krakow2016.com
e-mail: wolontariat@krakow2016.com
tel: 518 309 704
fb/badzbliskoSDM

Ostatnio zmodyfikowane przez: Adam Piekarczyk, 24.01.2016